ateliér kreativní a trikové fotografie čížkovice


srdíčko pro Miladku

:::  rodina je základ   :::

 

     Milada Conchinová (*1967) se stala v říjnu 1995, ve svých 28 letech, nevinnou obětí těžké autonehody, kdy jako spolujezdec utrpěla velmi vážné poranění mozku, které ji do dnešních dnů stále brání v návratu k plnému vědomí. Po celou dobu je odkázána na celodenní ošetřovatelskou péči, kterou ji zajišťují sourozenci s rodiči.

 

Miladka

 

     Miladka velmi úspěšně vystudovala uměleckou krajku na prestižní škole, která otevírala ročník pouze jednou za čtyři roky, naučila se plynule Italsky a na základní konverzační úrovni rusky. Svými krajkami, výšivkami a téměř mistrovskou šitou malbou rozdávala radost kolem sebe. V roce 1990 se ji narodila dcera, která po nehodě zůstala s otcem a dnes, ve své dospělosti, se směrem k mamince zatím neprofilovala.

 

     Dnes lze Miladku považovat za nejdéle žijícího komatózního pacienta v ČR, ve skvělém fyzickém stavu (tedy s ohledem na povahu zranění a mnohaletý pobyt na lůžku), bez jediného dekubitu a pouze s jedinou trombotickou příhodou, kterou se lékařům Městské nemocnice v Litoměřicích podařilo vyléčit bez jakýchkoliv následků.

 

     Miladka je plně začleněna do života rodiny. I když může pouze ležet, jezdíme s ní na výlety, na nákupy, grilujeme na zahradě, opékáme buřty, dokonce jsme s ní i kempovali pod stanem u moře a zapůjčeným karavanem navštívili Disneyland v Paříži. 1.9.1999 Miladku přijal k osobní audienci Svatý Otec Jan Pavel II. ve Vatikánu, aby ji požehnal a při té příležitosti se ji omluvil za tragickou nehodu, která se ji stala na území Itálie. V té době byla historicky nejvíce zdravotně hendikepovaným poutníkem, který kdy vážil poutní cestu za Svatým otcem do jeho sídla. Při té příležitosti ji správa Vatikánských muzeí umožnila dostat se do Sixtinské kaple, kterou vždy chtěla jako výtvarnice navštívit, ale již se jí to samotné nepodařilo realizovat. Sice to byl s ležícím člověkem docela komplikovaný proces, dokonce museli na chvíli uzavřít jednu část chodeb pro veřejnost, abychom mohli projet úzkými chodbami v protisměru prohlídky, ale podařilo se. Její výraz v očích zaplněných štěstím naplňoval nejenom nás, ale i asistující personál muzea.

 

     Prarodiče i rodiče nás vždycky vedli k úctě k člověku a vždycky nám připomínali, abychom nikdy nedělali druhým to, co bychom neradi, aby druzí dělali nám. Život nám ale dal poznání, že je to jenom vyřčená půlka podstaty myšlenky a proto svým dětem doplňujeme, aby také nezapomínali dělat pro druhé to, co bychom rádi, aby druzí třeba někdy v případě potřeby udělali pro nás.

 

Vrak vozu Surozenci - Miladka, Lubomír, Julie Audience u papeže Jana Pavla II.

 

Miladka koupající se v příboji na pláži Miladka v botanické zahradě Miladka u Atlantiku

 

Miladka v ZOO Miladka na ranči u koní Miladka v lese

 

Projekt pro udržitelnost standardu domácí ošetřovatelské péče o Miladku. - více o projektu -

::: partneři sociálního projektu :::


Foto pro Miladku na Facebooku

 

Core Design Studio